KADIN

Yemek Blogu Yazarı

MÜGE SUYOLCU

Müge Suyolcu, İzmir’de doğdu. Üniversiteyi Ankara’da okuduktan sonra İstanbul’a yerleşti. Suyolcu, evli ve bir çocuk annesi.

Müge Suyolcu, mutfakta geçirdiği vakti ve deneyimlerini bir blogla anlatmaya karar vermiş. Suyolcu, kariyerini ve yemek sevgisini şu satırlarla anlatıyor:

“Bir süre uluslararası bir şirkette çalıştıktan sonra, gerçekten ne istediğimi aramaya karar verdim.

Mutfakta vakit geçirmekten,yeni tarifler denemekten hep çok keyif almışımdır. Yemek tariflerim üzerine blog yazmaya karar verdim.Yemek kitaplarındaki tariflerden, annemin tarif defterinden, hoşuma gidenleri yorumlayıp;  fotoğraflarını çekerek bu blogda yayınlamaya başladım ve mümkün olduğunca yeniliklerle güncel tutmaya çalışıyorum.

Oğlumun dünyaya gelmesi ile farklı lezzetler keşfetmeye ve paylaşmaya başladım. Çalışan anneler ve aslında bütün anneler için, çocuklar katı gıdaya geçtiği zaman işler zorlaşıyor. Çünkü her yeni gün, o gün ne yemek yapacağını düşünmek zorunda kalıyorlar.

Benim için de böyle oldu. Oğlumun katı gıda dönemine girmesiyle birlikte, kendimi mama tarifleri üretirken buldum. Mamaların organik, besleyici ve dengeli olması gerektiğine inanıyorum.Bunun için de, bahçemde küçük bir bostan yarattım, sebzelerimi orada doğal ortamda yetiştiriyor ve hayat enerjimi de onlardan alıyorum. Organik pazarlara gitmekten, yerli üreticiler ile ayaküstü sohbet etmekten çok keyif alıyorum. Blogum üzerinden gerçekleştirdigim küçük çaplı catering hizmetlerine eklenen organik bebek maması siparişleri de hızla artıyor.”