KADIN

Yemek Bloggerı

DİLEK YEĞİNSÜ

İTÜ Mühendislik Mezunu olan Dilek YEĞİNSÜ, Boğaziçi Üniversitesi'nde de "Kadın Girişimci Yönetici" eğitimi aldı. Uzun yıllar görev yaptığı kurumsal şirketlerde, Tasarım, Pazarlama, Reklam ve Halkla İlişkiler alanında farklı sektörde, farklı markalarla gerçekleştirdiği "Kurumsal İletişim Yöneticiliği" göreviyle  elde ettiği çok yönlü bilgi birikimi ve iş geliştirme becerileri sonrasında, detaylara önem veren kreatif kişiliğinin de etkisiyle, aksesuar tasarlamaya başladı. Aldığı beğeni ve gördüğü ilgi beraberinde, çocukluğundan beri en büyük tutkusu olan tasarım dünyasına adım atıp, 2012 yılında kendi aksesuar markası olan WISH FOR NISH’i yaratarak, sınırlı sayıda ve el yapımı olarak hazırladığı takı ve ev aksesuar koleksiyonları için online satış mağazası wishfornish.com'u hayata geçirdi.

Halen farklı markalar için Sosyal Medya Yöneticiliği de yapan Dilek Yeğinsü; kendisi gibi, sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı olan ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi ya da eve sipariş vermeyi tercih eden, ama arada sırada da olsa "iki lokma da sağlıklı ve lezzetli bir ev yemeği yapsam hiç de fena olmaz artık" diye içten içe düşünen, zaman, tecrübe ve heves yoksunu arkadaşlarından gelen ısrarlı talepler sonucunda bir blog açmaya karar verdi.

Hiç yemek yapmayı bilmeyenleri bile cesaretlendirecek şekilde, adım adım fotoğraflarla anlattığı kolay yemek tariflerine ve eğlenceli mekan izlenimlerine yer verdiği blogu, "Üşengeç Şef" ismiyle kısa sürede yoğun bir ilgi gördü.

Bu blogda "Her gün-her gün evde yemek yenmez, arada çıkalım biraz da sosyalleşelim" diyenler için, bir fikir vermesi açısından, deneyimleri sonucunda oluşan "Mekan İzlenimleri" bölümü de yer alıyor.

"Sadece mideyi değil, ruhu da beslemek gerek " mottosuyla, blogunda ayrıca, katıldığı etkinliklerden, sinema, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri ve davetlerden de renkli ve keyifli anlatımlarına yer veriyor. Yazıları usengecsef.com yanında şu anda ayrıca Hürriyet YazarKafe, Milliyet Blog ve Radikal Blog'da da yayınlanıyor.