KADIN

Uzman Psikolog

GÜLŞAH BEŞTAV

Uzman Psikolog Gülşah Beştav, Konya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Sosyal Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans tezini‘’Genç yetişkinlerin romantik ilişkilerdeki irrasyonel inançları, aşka ilişkin tutumlar ve bağlanma stilleri’’ konulu yürüttü. Üsküdar Üniversitesinde 2. Yüksek Lisansını Klinik Psikolojisi bölümünde tamamladı. Stajlarını Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Servisinde yaptı.

Beştav, Psikoterapi Enstitüsü ‘nden Bütüncül Psikoterapi eğitimi aldı. Meslek hayatına Gökçen Yuva ve Anaokulunda başladı. Daha sonra sırasıyla Kids Academy Anaokulu, ardından da Doğuş Okullar Grubunda psikolog olarak görev aldı. 2006 yılında Avigen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezini kurdu. 2013 yılına kadar kurucusu olduğu Avigen ‘de psikolog ve eğitmen olarak görevini sürdürdü.

Uzman Psikolog Beştav, 2013 yılı itibariyle de Psiko Yaşam Akademisi kurucularından olmuştur. Şema Terapi,psikolojik testler, beslenme psikolojisi, farkındalık, aile terapisi, doğum psikolojisi, gebe-hamile eğitimleri ve daha birçok psikolojik alanda eğitim almıştır. Beştav, yetişkinlerle evlilik öncesi danışmanlık, ilişkisel problemler, boşanma, gebelik öncesi ve doğum, kişilik bozuklukları, kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, iş stresi, mobbing konuları üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda sporcularla performans ve başarı, terfi sürecinde çalışanlara danışmanlık, bireylerde iyilik halinin korunması için farkındalık, beslenme psikolojisi ve sürekli gelişim üzerine de çalışmaları mevcuttur. 2012 yılından bu yana Ated Danışmanlık’ta aile danışmanlığı programında eğitmen olarak görev almaktadır. Şirketlere ve bireylere özel eğitimler vermektedir. Almanca ve İngilizce bilen Beştav, İngilizce danışmanlık yapmakta ve eğitim de vermektedir.