KADIN

Uzman Pedagog

DİDEM KÜT

Uzman Pedagog Didem Küt, Ankara Ted Kolejinden (2000) mezun oldu.  Marmara Üniversitesi’ni 2004 yılında bitirdikten sonra,  Maltepe Üniversitesi Klinik Psikolojisi master eğitimini 2006 yılında tamamladı. Güvenlik Birimlerine Gelen Getirilen çocuklar üzerinde yaptığı tez ile uzmanlık almaya hak kazandı. Maltepe Üniversitesinde Psikoloji Doktora programında öğrenimine devam etmektedir.

Küt, 9 yıldır Özel okullara danışmanlık yapmakta bu süre zarfında otuz beşe yakın anaokulu ve kolejlerle çalışmış birçok okulun kurulma aşamasında ve eğitim programlarının hazırlanmasında görev almıştır. Üniversitede Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi derslerini okutmakta ve kendi danışanlarını görmeye devam etmektedir. 

Çocuklarda dikkat eksikliği, özel öğrenme güçlüğü ve davranış sorunları üzerine, ergenlerde sınav kaygısı, sosyal fobi, aile arası ilişkiler, yetişkinlerde , depresyon, stresle başa çıkma, eşler arası ilişkiler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuklara yönelik gelişimsel ve zihinsel süreçleri ölçmeye yarayan bir çok testi uygulamaktadır.