KADIN

Uzman Klinik Psikolog

CENK KAHVECİOĞLU

2000 yılından bu yana kişisel gelişim ve iletişim alanında eğitmen ve terapist olarak çalışmakta olan Cenk Kahvecioğlu bu alanda önemli bir deneyime sahiptir. Kahvecioğlu, Hacettepe Üniversitesi “Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi “Klinik Psikoloji” bölümünde yapmıştır. Araştırma yaptığı ve tez olarak çalıştığı konu “Doğru Eş Seçiminin Nörobiyolojik Nedenleri"dir. Buna ek olarak uluslararası düzeyde geçerli Şema Terapi (ISST), Bilişsel Terapi ve Hipnoterapi eğitimlerini tamamlamıştır.

Kahvecioğlu, terapist kimliğinin yanı sıra yaptığı çalışmaları paylaşmak için alanında uzman psikolog, psikiyatrist ve psikolojik danışmanlara ileri düzey Hipnoterapi ve Şema Terapi eğitimleri de vermektedir. Çalışılacak durumlarda en iyi ve kalıcı sonucu alabilmek için birçok farklı yöntemi uygulamak gerektiğinden, Bilişsel Terapi, Şema Terapi ve Hipnoterapiyi bireysel ve çift terapilerinde kullanmaktadır. 

Bireysel ve çift terapilerinde uzun yıllardır yaptığı çalışmalarla kazandığı deneyim ve teknikleri danışanlarına aktararak kalıcı davranış değişikliğini hem bilinç hem de bilinçaltı düzeyde sağladığı çalışmalarına devam etmektedir. Bu değişim danışanlarının bilişsel ve duygusal açıdan daha sağlıklı birer birey olmalarına ve mutlu ilişkiler kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Profesyonel olarak 14 yıldır eğitmen ve terapist kimliği ile çalışmalarına devam eden Cenk Kahvecioğlu, psikoloji alanında yaptığı çalışmalar sonucunda, ideal kiloya ulaşmayı kolaylaştıran ve bilinçaltı değişikliği hedefleyen "Zihin Gücüyle Nasıl Zayıflanır?" kitabını yazmıştır. Bu kitaptaki amacı sürekli kısır döngü halini alan kilo alıp verme sürecinden kalıcı olarak nasıl kurtulacağını anlatmaktır. İkinci kitabı olan doğru eş seçimi ile çalışmalarını tamamlamıştır.

Cenk Kahvecioğlu 14 yıldır terapi yapmaktadır. Terapistler Derneğinin kurucusu ve başkanıdır.