KADIN

Uzman Klinik Psikolog

AYLİN ÖZEREN

Aylin Özeren, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak 1996 yılında klinik psikoloji uzmanlığını aldı.

Mezuniyet sonrası alandaki çalışmalarında dinamik yaklaşımlı psikoterapi, Gestalt terapi, bilişsel davranışçı terapi, dışavurumcu sanat terapisi ve dönüşümsel aile terapisi yaklaşımlarında eğitim ve süpervizyon alarak sertifikasyon programlarına katıldı.

Yetişkinler ve ergenlerle devam ettirdiği bireysel psikoterapi çalışmaları yanında eşler, çocuklar ve ailelerle de çalışırken uygulamalarında Satir dönüşümsel bütüncül aile terapisi ve Beck bilişsel-davranışçı psikoterapi yaklaşımlarını benimsemiştir. Psikoterapi alanında bu yaklaşımlarda eğitim ve atölye katılımlarını devam ettiren Özeren, geniş bir klinik olgu alanıyla çalışmaktadır. Gerektiğinde klinik tanıya ve çalışmaya katkıda bulunacak ölçme, değerlendirme ve raporlama gereçlerinden faydalanmaktadır. Yetişkin ve çocuklarda zeka, algı, dikkat, hafıza becerileri ile sözel, görsel ve motor yetileri değerlendirmek, ayrıca farklı yaklaşımlarda kullanılan duygu durum, başa çıkış ve kişilik özelliklerini belirlemek için kullanılan çeşitli test, ölçek ve envanterlerini kullanmaya yetkilidir.

Aylin Özeren'in Satir Pasifik Enstitüsü onaylı aile terapisti sertifikası bulunmaktadır. Çift ve Aile Terapileri Derneği ve Türk Psikologlar Derneği asıl üyesidir. 2010 yılında Altın Kitaplar'dan yayımlanan D. Greenberg & C. A. Padesky'nin Evinizdeki Terapist adlı kitabının çeviri ekibinde yer almıştır.

Mesleki deneyimini özel psikolojik danışmanlık ve psikiyatri merkezlerinde edinmiş, 2011 yılından beri kurucularından olduğu Sekoya Psikoloji'de uzman klinik psikolog olarak çalışmaktadır.

Sekoya Psikoloji: 0216 360 00 06