KADIN

Uzman Diyetisyen

İPEK AĞACA ÖZGER

Eskişehir'de doğan İpek Ağaca üniversite eğitimini ilk ve tek tercihi olan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde tamamladı. Üniversite yıllarında pek çok hastane ve beslenme danışmanlığı merkezinde gönüllü olarak çalıştı.

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı bünyesinde 'Beslenebilirim' projesinde çocuklara gönüllü olarak beslenme dersleri verdi. Üniversite eğitimi yıllarında Eskişehir Sakarya Gazetesi ve İstikbal gazetelerinde 'Bir Değişim Yaşam' adlı köşesinde düzenli olarak beslenme ile ilgili yazıları yayımlandı.

İpek Ağaca, mezuniyeti sonrasında Diyetistanbul Beslenme Danışmanlığı'nda beslenme danışmanlığı verdi, yayıncılık üzerine çeşitli çalışmalar yaptı.

Okmeydanı Memorial Hastanesi ve Etiler Memorial Polikliniği'nde poliklinik ve klinik diyetisyeni olarak görev aldı. Son olarak Dora Hospital'da Beslenme ve Diyet Bölümü kurucu diyetisyeni olarak çalışmalar yaptı.

Pek çok basın yayın organında düzenli olarak yazıları yayımlanmakta olan İpek Ağaca, çeşitli gazetelere, web sitesi ve dergilere de beslenme ile ilgili düzenli olarak yazılar yazmakta, sıklıkla televizyon programlarına davet edilmektedir.