KADIN

Tango Eğitmeni ve Koreograf

KEREM ÖKSÜZ

Kerem Öksüz 1978 yılında İzmit'te doğdu. Eğitimi boyunca amatör olarak bale, modern dans, müzikal, sanat müziği ve tiyatro dallarında çalışmalarda bulundu.

Eşli danslar çalışmalarına İstanbul Üniversitesi'nde okuduğu yıllarda başlayan Kerem Öksüz zamanla çalışmalarını Sosyal Latin Dansları ve Arjantin Tango'su üzerinde yoğunlaştırdı.

Dans birikimini Ayşegül Betil, Ahmet Dündar-Lena Pavlova, Yuri Mezzo, Metin Yazır ve workshoplarına katıldığı dünyaca tanınmış Arjantin ve Avrupa kökenli bir çok hocayla yaptığı çalışmalar vasıtasıyla arttırdı.

Farklı kanallarda (CNBC-e, Kanal D, Show TV, TV 8, Show Max, Habertürk vb.) dans gösterileri ve eğitim programları yaptı. Türkiye'de ilk olarak canlı yayında iki ay süren bir dans eğitim programı hazırladı. TV 8 ekranlarında sunumu ve eğitmenliğini bizzat yaptığı programında Tango ve Latin danslarının temel ilkelerini, başlangıçtan orta seviyeye izleyiciye aktardı.

Dünya Dans Günü "Uluslar Arası Dans Festivali 2012", organizatörlüğü ve sunuculuğunu yaptı.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Hakem Kurulunda iki dönem görev almıştır. Halen TDSF Teknik Kurulunda görev almaktadır.

1998 yılından bu yana sürdürdüğü dans eğitmenliği ve koreograflık çalışmalarını şu anda kurucusu olduğu TangoPera Kerem Öksüz Dans ve Spor Kulübü Derneği Stüdyoları (Taksim–Kalamış- Çiftehavuzlar) ve anlaşmalı olduğu diğer seçkin kurumlarda sürdürmektedir.

KeremÖksüz ‘ün sertifika ve diplomalarından bazıları;
 • Professional Teacher of Dancing Certificate (Dünyada 162 ülkede geçerli),
  International Dance Organization
 • Arjantin Tango Dans Antrenörü,
  Türkiye Dans Sporları Federasyonu
 • Sosyal Latin Dansları Antrenörü,
  Türkiye Dans Sporları Federasyonu
 • Arjantin Tango – Sosyal Standart Danslar Hakemlik,
  Türkiye Dans Sporları Federasyonu
 • Salsa – Sosyal Latin Dansları Hakemlik Diplomaları,
  Türkiye Dans Sporları Federasyonu
 • Dans Kursu (Salsa, Cha-Cha, Merengue, Bachata) Sertifikası,
  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü