KADIN

Şef

HÜLYA ŞAKIR

Hülya Şakır, 1971 yılının Aralık ayında Ankara'da dünyaya geldi. 1982 yılında babasının işi nedeniyle İstanbul'a yerleşti. 1990 yılında liseden mezun olup kurumsal bir firmanın satış departmanında çalıştı.

1992 yılında evlendi ve 1993 yılında anneliğe adım atarak ev hanımı olmaya karar verdi.1999 yılında ikinci kızını da kucağına alıp annelik görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı ta ki 2001 krizine kadar....

2001 yılında yaşanan ekonomik kriz ablası Hatice Koç'u işsiz bırakmıştı. Abla, kardeş kendi işlerini kurmaya karar verdiler ve Elele Mutfak Atölyesi'nin temellerini attılar. Çeşitli kurslara katılarak kek, kurabiye ve yemek konusunda uzmanlaştılar. Kalfalık, ustalık ve usta öğretici belgelerini alarak eğitimci oldular.

Öğrenme süreçleri hiç bitmedi, her gün tecrübelerini paylaştıkları ve birbirlerinden çok şey öğrendikleri değerli dostları oldu. Abla Hatice Koç profesyonel iş yaşamına tekrar dönünce Elele Mutfak Atölyesi yolculuğuna Hülya Şakır'la devam etmiştir. Elele Mutfak Atölyesi on iki yıldır Ataşehir'de ev yemekleri, kek, kurabiye ve farklı tatlarda çeşitli butik hizmetleri vermektedir.

Türk mutfağından, dünya mutfaklarına kadar pek çok alanda workshoplar düzenlemektedir. Türkiye'nin önde gelen bir çok kurumsal firmasına catering hizmeti sunup, söz konusu firmaların fuarlarında yemek ve kurabiye ile ilgili workshoplar, cupcake atölyeleri yapmaktadır.

Elele Mutfak Atölyesi 2012 yılından itibaren sabah kahvaltı ve öğlen yemeği sunan cafe-restoran olarak da hizmet vermektedir.

Hülya Şakır, Elele Mutfak Atölyesi'nin keyifli ve lezzetli yolculuğunda kendisinden desteğini esirgemeyen hayat arkadaşı Mustafa Şakıra, annesine, kız kardeşine, danışmanı Hatice Koç'a, değerli hocası Emrullah Gümüştaş'a ve bilgilerini, birikimlerini, lezzetlerini paylaştıkları konuklarına teşekkür eder.