KADIN

Saç Tasarım Uzmanı

İLKER YAVRUTÜRK

1974 yılında İstanbul’da doğdu. Babasının yanında çıraklık yaparak kuaförlüğe başladı. Rüştü Uzel Kuaför Meslek Lisesi’nden sonra, çok lüks salonlarda çalıştı.

Kuaförlük mesleğini teknoloji ile birleştirirken sanatsal eğitimlerini Paris, Roma, Prag, Viyana ve New York’ta çeşitli akademilerden saç kesim ve topuz eğitimleri ile pekiştirdi.

Özellikle Cemil İpekçi’nin abiye tasarımlarda tercih ettiği İlker Yavrutürk, Türkiye çapında “düz saç uzmanı” olarak ün saldı.

Sahibi olduğu salon, kıvırcık saç düzleştirmede en başarılı salon olarak seçildi.

Kafa yapısına göre saç kesimi konusunda ayrı bir uzmanlığı bulunan Yavrutürk’ün, kişilerin sosyal , kültürel ve fiziksel yapılarına göre saç tasarımları yapmakta ve bunu dünya standartlarının üzerinde bir performansla sergilemektedir.

Kullanmış olduğu sistemin adına “Antropolojik Saç Tasarımı” adını vermektedir. Buna göre bay ya da bayan toplum içerisinde bir birey olarak kendi kimliğini taşıyan herkes İlker Yavrutürk’ün saç tasarımlarıya en az bir adım öne çıkarlar.

En çok önem verdiği konu “saç sağlığı”dır. Başka salonlarda yıpranmış ve zarar görmüş saçları ÜCRETSİZ olarak toparlamaktadır.

Bunun bir sosyal hizmet olduğunu söylemektedir. Ayrıca salonunda işitme engelli gençlere de kuaförlük eğitimi vererek onları topluma kazandırmaktadır.

2013 Şubat ayı itibariyle İlker YAVRUTÜRK; butik salon konseptinde RANDEVU sistemiyle saç tasarımlarına devam etmektedir.