KADIN

Rehberlik Uzmanı

BORA SERHAT ÇELİK

Bora Serhat Çelik, 2002 yılından bu yana özel eğitim kurumlarında eğitim yöneticiliği, rehberlik, sınav koçluğu yaptı.

10 yılı aşkındır; öğrenci, veli, öğretmen, eğitim kurumlarındaki destek birimlerine ve kurumlarında satış (kayıt) ekiplerine yönelik eğitimler hazırladı, sunumlar yaptı.

Bil Dershanesi’nde başlayan meslek öyküsü, Fatih Dersanesi’nde Rehberlik Zümre Başkanlığı, Orijin Danışmanlık’ta İK hizmetleri, Kültür Dersanesi (SBS) Bölüm Başkanlığı, VIP ve VIP Plus derece gruplarında koçluk, Okyanus Kolejleri’nde PDR Bölüm Başkanlığı görevleri ile devam etti. TV’de, sınav hazırlık programlarında sunuculuk yaptı, haber bültenlerine SBS alanında uzman olarak konuk oldu.

Şimdiye kadar 400′den fazla sunum ile on binlerce öğrenci, veli ve eğitimciyle bir araya geldi.

Çelik’in kendine ait 3 kitabı yayınlandı.  Beni Heyecanlandırıyorsun SBS (Elma Yay.Evi), Senin Başarı Serüveni (Timaş Yay.Evi), Son Yara Bandı (Kashna Kitap Ağacı). Rehberlik Uzmanı Çelik, eğitim ve kişisel gelişim alanında yeni eserler kaleme almaya devam etmeyi sürdürüyor. 

Editörlüğünü yaptığı eğitim dergisi (ROTA Dergisi ve Bültenleri)  ve web (rehberlik.okyanus.k12.tr) sayfaları vardır. Okulların rehberlik ders saatleri için, ilk -orta ve lise sınıfların eğitim-öğretim etkinlikleri tasarlamakta ve içerik oluşturmaktadır.