KADIN

Pedodonti Uzmanı

NEŞVE KAYABAŞOĞLU

Neşve Kayabaşoğlu, 1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Özel Sakarya Koleji’nde tamamladı.1998 yılında başladığı Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni 2004 yılında başarıyla tamamladı.2005 yılında ise Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti (çocuk diş hekimi) Anabilim Dalında master öğrencisi olarak göreve başladı. Aynı yıl Özel Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde de hasta kabul etmeye başladı.

Kayabaşoğlu, 2007 yılında master eğitimini tamamlamasının ardından Özel Acıbadem Kozyatağı Hastanesi ve Özel Acıbadem Bağdat Tıp Merkezi’nde pedodonti (çocuk diş hekimi) uzmanı olarak görev yaptı.2009 yılında ise Anadolu John Hopkins Hastanesi’nde göreve başladı.

İki yıl süre ile bu hastane grubunun Gebze Hastanesi, Suadiye ve Ataşehir Tıp Merkezleri Diş kliniklerinde pedodonti (çocuk diş hekimi) uzmanı olarak çalıştı.

Kayabaşoğlu, 2012 Mart ayında “Dentgroup” ailesine katılarak Bağdat Caddesi’nde “dentgroup kids” kliniğini kurdu. Türkiye’nin sadece ve tüm yönleriyle ilk “çocuk ağız ve diş sağlığı kliniği” olma iddiası ile yola çıkan Neşve Kayabaşoğlu halen ekibiyle birlikte “dentgroup kids” kliniğinde hasta görmektedir.