KADIN

Pasta Tasarımcısı

SEMA BOZOKLAR

1980 yılının buzlu ve hatta sokağa çıkma yasağının olduğu bir mart sabahı balık burcu olarak dünyaya geldi

Dolayısıyla birçok balık burcu gibi, sanata olan ilgisi, daha ilkokul masalarında öğretmeninin keşfi ve yönlendirmeleriyle hayat bulmuş, 2004 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun olmasına kadar varmıştır.

Türkiye'nin önde gelen firmalarında mücevher tasarımcısı ve takı tasarımı bölüm sorumlusu gibi görevlerde çalıştıktan sonra, dünyalar güzeli bebeğinin doğumu ile birlikte görevinden ayrıldı ve yıllardır yapmayı düşlediği fakat amatör olarak ilgilendiği pastacılık mesleğiyle, ciddi bir şekilde ilgilenme fırsatı buldu. Bu konuda, konusunda uzman kişi ve kurumlardan dersler alıp, kendisini daha da geliştirmeye gayret gösterdi. Yeni birşeyler öğrenme merakı hep katlanarak arttı.

Çalışmaları sırasında yaptığı her bir pasta, kek ve kurabiye öyle keyif verdi ki bu keyfi başkalarıyla da paylaşmak adına Fiyonk Pasta'yı kurdu ve bu isimde bir blog açtı. Ardından www.semabozoklar.com internet sitesi ile adını daha da duyurma imkanı bulup tv programlarından davetler almaya başladı.

Şu sıralar, doğumgünü, nişan, düğün pasta siparişleri ve özel gün organizasyonlarının yanısıra, yurtiçi ve yurtdışından gelen, bu işe gönül veren ve kendisi de yapmak isteyen birçok kişiye pasta, kurabiye, cupcake ve hatta dekoratif sabun yapımı gibi dersler vermektedir.