KADIN

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı

Doç. Dr. HALİL COŞKUN

Doç. Dr. Halil Coşkun, 1970 yılında Samsun'da doğdu. Tıp öğrenimini 2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 

Genel Cerrahi ihtisasını İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde 1995-2000 yılları arasında tamamlayarak genel cerrahi uzmanı oldu.

Coşkun, ihtisas yıllarında Hamburg'taki European Surgical Institute'de (1999) ileri düzey laparoskopik cerrahi eğitim programına katıldı. Genel cerrahi uzmanlığını "morbid obezite tedavisinde ayarlanabilir silikon mide bandı uygulaması" başlıklı teziyle, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yaptı.

2000 yılında obezite cerrahisindeki deneyimini artırmak için Brüksel'de Hopital Universitaire St. Pierre'de "Laparoskopic Adjustable Silicone Gastric Banding" eğitim sertifika programına katılarak başarıyla tamamladı. 

2004 yılında Cleveland Clinic Foundation Endokrin Cerrahisi ve Minimal İnvaziv Cerrahi Departmanı'nda Observer Fellow olarak, Prof. Dr. Allan Siperstein ile çalışmalarda bulundu.

2006 yılında Prof. Dr. Karl Miller'ın düzenlediği eğitim programına Avusturya, Salzburg Obezite Akademisi'nde katılarak Laparoskopik Gastrik Bypass ve Laparoskopik Gastrik Banding eğitim programını başarıyla tamamladı.

2007 yılında American Society of Bariatric Surgery (ASBS) Başkanı Prof. Philip Schauer ve Cleveland Clinic Cerrahi Endoskopi Direktörü Dr. Biphand Chand ile Laparoskopik Gastrik Bypass, Laparoskopik Gastrik Banding, Laparoskopik Sleeve Gastrektomi ve ameliyat sonrası endoskopik değerlendirmeler ve minimal-invaziv girişimler konusunda çalışmalarda bulundu.

2012 yılında NewYork Presbyterian Hospital, Weill Cornell Medical Collage da Prof. Dr. Francesco Rubino ile Diyabet Cerrahisi ve bu konudaki güncel gelişmeler hakkında çalışmalarda bulundu.

Dr. Coşkun, International Fedaration for the Surgical Obesity (IFSO), The Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES), Türk Obezite Cerrahi Derneği (TOSS) ve Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği (ELCD) aktif üyesidir.