KADIN

Nöroterapi Uzmanı ve Klinik Psikolog

Dr. BORA KÜÇÜKYAZICI

1973 yılında İstanbul doğumludur. 1990 Cağaloğlu Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1997 yılında tamamlamıştır. Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak Kastamonu-Balıkesir-Tekirdağ illerinde 1997-2000 yılları arasında devlet görevinde çalışmıştır. 2000-2006 yıllarında Actavis, Genzyme gibi ulusal ve uluslararası medikal ve biyoteknoloji firmalarında medikal departmanda eğitmen ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. 

Katıldığı uluslararası eğitim ve yönetim toplantılarında Türkiye`yi birçok defa başarıyla temsil etmiştir; "Farklılaştırma Stratejisi ve İletişim" konulu çalışması ile 2006 yılında yurt dışında "En Başarılı Uygulama" ödülü almıştır. 2007 yılında Aile Hekimliği programına katılmıştır. 2008 yılında St. Clement`s Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında doktora programına başlamıştır. Doktora programında tamamladığı çalışmalar şu alanlardadır: Çocuk ve Yetişkin Psikolojisi, Yaşlılık Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Günümüzde Psikoterapi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Psikopatolojisi, İletişim Psikolojisi. 2008 yılında Türkiye`de düzenlenen "Achieving Market Access & Maximizing Commercial Performance in Turkey, Middle East & North Africa" toplantısında, "Accesing the Mind Radar" başlıklı projesini sunmuştur. 2008 yılında PETAD (Psikolojik Eğitim, Terapi ve Araştırma Derneği) tarafından "Aile Danışmanı-Terapisti" olarak sertifikalandırılmıştır. 2009 yılında Hollanda - Mind Media tarafından düzenlenen Neuro-Bio Feedback programına katılarak, nöroterapi uzmanı sertifikasını almıştır. 2010 yılında Pennsylvania Üniversitesi tarafından düzenlenen "ADHD Through the Life Span" programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Antony L. Rostain süpervizyonluğundaki 12 haftalık programda şu konularda çalışmalar

tamamlamıştır: - Dikkat Eksikliği Nöro-Anatomisi ve Nöro-Fizyolojisi, - Dikkat Eksikliği Tanı ve Tedavisi, Neurofeedback Dikkat Egzersizleri. 

Dr. Küçükyazıcı halen Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezinde, aile danışmanı ve nöroterapi uzmanı olarak görev yapmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir. İstanbul Tabip Odası, CAL Mezunları Derneği, Türkiye Halk Sağlığı Derneği ve All About Neurofeedback isimli dernek ve oda üyelikleri bulunmaktadır. İlgi alanları arasında: Neurofeedback ve Biofeedback, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tedavisi ve DEHB Öğrenci Koçluğu bulunmaktadır. Evlidir, 2 kız çocuk babasıdır.