KADIN

Mücevher Tasarımcısı

MACİDE DEMİRLİ

Macide Demirli, küçük yaşlardan itibaren Türk El Sanatları eğitimi alarak, amatör olarak başladığı resim çalışmalarına resim atölyelerinde devam ederek profesyonelliğe çevirmiştir. Bu gelişim onu 2001 senesinde takı ve mücevher dünyasına taşımış ve 2002’de çizimleri sektörde ürüne dönüştürülmüştür.

Demirli, mesleki akademik eğitimini tamamlamak için Akademi İstanbul takı tasarım kuyumculuk bölümüne devam etmiş, bu süre sonunda eğitimci asistan olarak görev yapmıştır. Görevi süresince akademide Mehmet Kabaş ve Murat Niş uygulama atölyesine devam eden sanatçı, daha sonra Kültür Bakanlığı Türk ve Osmanlı desenleri ile ilgili Topkapı sarayı nakkaş hanesinde iki sene eğitim aldıktan sonra 2004-2011 seneleri arasında Pera Güzel Sanatlar Kuyumculuk bölümünde mücevher tasarım eğitimi vermiştir.

Macide Demirli, halen illustratif mücevher çizimi dersleri vererek uluslararası düzeyde tasarımcılar yetiştirmektedir. Gesam üyesi olan Macide Demirli, eğitim ile beraber yurtiçi ve yurtdışında, kişiye özel tasarımların yanı sıra firmalara model ve koleksiyon olarak tasarım üretmiş ve birçok üniversitenin takı bölümlerinede illustratif çizimle ilgili yapılanmalarında danışmanlık yapmıştır.

Şu anda GA Jewellery Institute’de uluslararası geçerliliği olan üniversite onaylı kendisinin yapılandırıp yürüttüğü illustratif mücevher çizimi eğitimleri vermesinin yanında, Macide markası için tasarım ve üretim yapmaktadır.