KADIN

Mesleki Eğitim Uzmanı

NURCAN ARSLAN

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler Bölümü'nde okudu. Yıllardır kozmetik ve güzellik uzmanlığı sektöründe eğitmenlik yaparak birçok uzman yetiştirdi. Usta eğitici olarak yıllarca birçok kurumda çalıştıktan sonra, bu sektörde gördüğü eksikliklerden rahatsızlık duyarak söz konusu eksikleri giderme ve kaliteli bir eğitim sunmak adına Pasifik Akademi'yi kurdu ve cilt bakımı, masaj, makyaj, lazer epilasyon gibi alanlarda donanımlı uzmanlar yetiştirdi.

Felsefe ile de ilgili olan Nurcan Arslan, Bahçeşehir Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi'ndeki çeşitli felsefe çalışmalarına katıldı. Marmara Üniversitesi'nde Satış Teknikleri, İdari Yöneticilik eğitimi aldı. Yaptığı bu çalışmaları derslerde de paylaşarak öğrencilerini gerek felsefi ve psikolojik konularda, gerekse de satış teknikleri ve yöneticilik açısından donanımlı ve çok yönlü uzmanlar olarak mezun etmektedir.

Birçok kozmetik firmasının yurtdışı seminerinde katılımcı ve eğitimci olarak bulunan Arslan, mesleğinin yurtdışı gelişmelerini her zaman takip ederek kendini geliştirmiş ve verdiği eğitimi, yurtdışındaki mesleki gelişmeler açısından sürekli güncellemiştir. Alanındaki bilgi eksikliğini gidermek amacıyla kaleme aldığı 'Güzellik ve Anatomi' ile 'Tarihten Bugüne Masaj ve Masaj Uygulamaları' adlı iki kitabı bulunmaktadır. Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören bu eserler Arslan'ın, kurucusu olduğu Pasifik Akademi'de de ders kitabı olarak okutulmaktadır.