KADIN

Medikal Estetik Uzmanı

Dr. İSMAİL AĞAR

Uz. Dr.İsmail Ağar 1961 yılında dünyaya geldi.1985 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nörolöji Kliniğinde bir yıl süreli volanter hekim olarak çalıştı. İstanbul Haydarpaşa Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi Araştırma Hastanesi'nde eğitim ve araştırma görevlisi olarak Kardiovasküler Anestezi Yoğun Bakım ve Beslenme Uzmanlığı yaptı. Tıp fakültesi sonrasında akupunktur, mezoterapi ve medikal estetik dallarında çalışmaya başladı.

Paris'te Mezoterapi yönteminin mucidi Dr Pistor ile mezoterapide yeni uygulanacak ilaçlarla mezoterapinin geliştirilmesi konusunda çalıştı. Yine Paris'te medikal estetik alanının ilk hekimlerinden Dr. Herzog ve Dr. Lecoz ile çalıştı. Paris Tıp Fakültesi Hastanesi'nde mezoterapi konusunda gözlemci hekim olarak çalıştı. Bugün tüm dünyada kırışıklık tedavilerinde kullanılan hyaluronik asit ile dolgu uygulamalarını ve yüz gençleştirme uygulamalarını Fransa’dan sonra Türkiye'de kullanmaya başladı.

Çeşitli kongrelerde ve Medikal estetik derneği seminerlerinde mezoterapi ve zayıflama, dolgu ve botoks uygulamaları konularında sunumları vardır. 1997-1999 ylları arasında HBB televizyonu sağlık kuşağında sağlıklı zayıflama, akupunkturun bilimsel yayınları ve mezoterapi konularında program yaptı. 2007-2011 yılları Bugün gazetesi sağlık köşesi yazarıdır.

1993 yılında akupunktur ve zayıflama tezi ile akupunkturun bilimsel çalışmalarını Toronto Üniversitesi'nden Prof Dr Bruze Pomeranz ile birlikte Kanada, İngiltere ve Amerika'da yayınlayarak akupunkturun tıbbi bir yöntem olarak kabulünü sağlayan Ana Kraliçe Elizbeth'in özel akupunktur ve homeopati doktoru Prof. Dr. Anton Jayasuriya ve Prof. Dr. Nightingale’den Srilanka’da akupunktur ve homeopati doktoru diploması aldı ve akupunkturla zayıflama konusnda tez hazırladı. İstanbul Haydarpaşa Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Araştırma hastanesinde Akupunktur ile Astım tedavisi konusunda yaptığı çalışma Dünya Sağlık örgütü Akupunktur Birliği kongresinde yayınlandı.

1995 yılından beri Sağlık Bakanlığı'ndan Akupunktur sertifikası sahibidir. Sağlık Bakanlığı'ndan Medikal Estetik uygulama sertifikası sahibidir. Çeşitli yerli ve yabancı tıp dergilerinde yayınlanmış bilimsel çalışmaları ve kongre sunumları mevcuttur.

Üyelikler

  • Fransa ve Uluslararası Mezoterapi Birliği üyesi
  • Mezoterapi Derneği kurucu üyesi
  • Medikal Estetik Derneği kurucu üyesi
  • Kardiyovasküler Cerrahi Derneği üyesi
  • Akupunktur Derneği üyesi
  • Engelli Hayvanları Rehabilitasyon ve Destekleme Derneği kurucu üyesi
  • Medikal Ozon Derneği kurucu üyesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği üyesi