KADIN

Kuaförlük ve Güzellik Hizmetleri Eğitim Uzmanı

ENGİN YILMAZ

1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Engin Yılmaz, 1995 yılında erkek kuaförü olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Tarabya da bir süre çalıştıktan sonra Bebek’te ünlülerin kuaförü Yıldırım ÖZDEMİR’de Bay ve Bayan kuaförlüğü yaptı. Çeşitli televizyon dizileri, televizyon programları, reklam filmleri, katalog ve dergi çekimlerinde saç tasarladı.

2004 yılında Çukurova Üniversitesi'nde Kuaförlük Bölümü'ne başladı. Bu süre içinde gündüzleri Atatürk Kız Meslek Lisesi Kuaförlük Bölümü'nde “Usta Öğretici” olarak eğitim verdi. 

2007′de Özel bir kuaförlük ve estetisyenlik kursunda Kurs Müdürlüğü ve Uzman Öğreticilik yaptı. Meslek Liseleri, M.Y.O, Halk Eğitim Merkezlerinde ve İsmek'lerde görevli eğitimcilerin kuaförlük branşında hizmet içi eğitimlerini verdi. 

2012′de Almanya'daki kuaförlere ve kuaför adaylarına eğitim verdi. Ayrıca Almanya’da kuaför kursu açmak için çalışmalara başladı. 

Türkiye İş Kurumu ile ortaklaşa eğitimler verdi ve devam etmekte olan eğitimleri bulunuyor. Şu anda Ece Akademi’de kurs müdürü olarak çalışmaktadır. 

Uzmanlık Alanları; Saç Tasarımı, Topuz Teknikleri, Kesim Teknikleri, Boya, Renklendirme teknikleri ve uygulamalarıdır.