KADIN

Kentsel Dönüşüm Uzmanı

İnş. Yük. Müh. HAKAN ÇATALKAYA

Hakan Çatalkaya; Kentsel Dönüşüm Uzmanı, TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm Yönetim Kurulu Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi ve aynı zamanda İstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusudur.

Çatalkaya, 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde tamamladı. TEKTAŞ Mühendislik Ltd. Şti.'ni kurarak yurtiçi ve yurtdışında proje ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. 

Hakan Çatalkaya, ulusal ve uluslararası proje tasarım yarışmalarında pek çok ödül aldı. Üniversitelerde danışman öğretim üyesi olarak ders verdi. Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında konuşmacı olarak birçok konferans, seminer, panele katıldı; büyük ölçekli projelere, yatırım şirketlerine, belediyelere, kamu kurum ve kuruluşlarına kentsel dönüşüm hizmeti ve danışmanlık hizmeti verdi.

İnş. Yük. Müh. Hakan Çatalkaya'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttüğü TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm, Türkiye genelinde hizmet veren T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili kuruluşu ve Türkiye'de ilk ve tek ECCE (European Council of Civil Engineers/Avrupa İnşaat Mühendisler Birliği) üyesidir.

Halen danışman öğretim üyesi olarak üniversitelerde dersler veren, Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında konferans, seminer ve panellere katılan ve danışmanlık hizmetleri veren Çatalkaya, TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm ve TEKTAŞ Mühendis'in yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Hakan Çatalkaya, kentsel dönüşüm Kapsamında Türkiye’ nin İLK ve TEK derneği olan İstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.