KADIN

Ahmet Karabulut

Kardiyoloji Uzm.

Doç. Dr. AHMET KARABULUT

1976’da Malatya’da doğdu. İstanbul’da ilköğretim ve lise eğitimini bitirdi. 1993-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünde üniversite eğitimi gördü.

2000-2005 yılları arasında İstanbul Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinde kardiyoloji ihtisasını yaptı. 2006 yılında İstanbul Medicine Hospital’de invaziv kardiyolojiyi başlattı ve 2013 yılı sonuna kadar bu hastanede görev yaptı.

2010 yılında Kosova’daki International Medicine Hospital kuruluşunda görev aldı ve 2013 yılına kadar bu merkezde kısmi zamanlı olarak çalıştı.

2013 yılında Bahçelievler Medicana Hastanesi ve Küçükçekmece Doğan Hastanesi’nde kısmi zamanlı gece invaziv sorumlusu olarak görev yaptı.

2014 yılından bu yana Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı olarak görev yapan Doç. Dr. Ahmet Karabulut aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Özellikle primer koroner anjiyoplasti (kalp krizi hastalarında acil şartlarda balon-stent uygulanması) invaziv kardiyoloji (kalp damarlarına balon-stent uygulaması), periferik balon-stent işlemleri (boyun, böbrek ve bacak damarlarına yönelik yapılan işlemler) ve ekokardiyografide uzmanlaştı.

Türk Kardiyoloji Derneği’nin 2007’de yaptığı sınav sonrası ‘yeterlilik belgesi’ aldı.

2003, 2004 ve 2005 yıllarında Türk Kardiyoloji Derneği’nin tüm Türkiye’yi kapsayan hasta taramasına (TEKHARF çalışması) katıldı. 40’ a yakın yerli ve yabancı dergilerde yayını mevcut.

İstanbul Tabip Odası ve Türk Kardiyoloji Derneği üyesi olan Doç. Dr. Ahmet Karabulut, Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti’nin “Kardiyolojide genç liderler” Türkiye 2010-2011 grubu üyeliği yaptı.

Avrupa Perkütan Kardiyovasküler Girişimler Birliği (EAPCI) üyesidir.

Aralık 2012’de Doçent Doktor unvanı almıştır.

İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babasıdır.