KADIN

Karate Antrenörü

HAYDAR GÜNER

1960 Malatya doğumlu olan Haydar Güner, 1967'de ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınıp, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı.

1973 yılının nisan ayında Osmanbey'de bulunan Sensei Hakkı Koşar'ın yanında karateye başladı. Sayısız başarı ve dereceleri olan Haydar Güner 1978 yılında İstanbul’da düzenlenen 7 günlük seminerde (JKA) rahmetli büyük Sensei Kazeenoida’dan siyah kemer 1. Dan aldı.

Karate çalışmalarına ilk günkü hırsıyla devam eden Güner karateyi yaşam biçimi haline getirir ve ilk antrenörlük deneyimini Gültepe’de Sy Cevat Alp salonunda seans alarak başlar. 1985’te Çeliktepe’de Şampiyonlar Spor Kulübü’nü açtı ve burada çok sayıda öğrenci yetiştirdi. 1987’de Sanayi Mahallesi’nde halen hazırda kullanılan ve ismini taşıyan Güner Spor Kulübü’nü kurdu. Bu salon karate ve Haydar Güner’i birbirine daha da yakınlaştırdı.

Haydar Güner 1980’de kurulan Türkiye Karate Federasyonu’nda çeşitli görevler aldı ve 1985-2002 yılları arasında faal hakemlik görevini yerine getirdi. Milli hakem olarak hakemliğe nokta koyan Haydar Güner, öğrencileri adına bu görevini bırakmıştır.

1993 yılında Beşiktaş çarşı içinde hali hazırda bulunan salonunu açtı. Haydar Güner dünya şampiyonu yetiştiren ender karate hocalarından biridir. 6. Dan milli hakem ve antrenör olan Sensei Haydar Güner daha uzun yillar karate camiasinda olmayı ve başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.