KADIN

Teksen Çamlıbel

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Prof. Dr. TEKSEN ÇAMLIBEL

Teksen Çamlıbel, 1968 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikte bitirdi. Kazandığı sınav ile Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası için önce Johns Hopkins Hospital ve Medical Collage of Ohio’da bulundu. İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını 1979 -1981 yılları arasında Albany Medical Collage of Newyork’da tamamladı. Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten hemen sonra Marmara üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu.1990 yılında International Hospital Kadın hastalıkları ve Doğum bölümünü, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu. Türkiye’de kadın sağlığı konusunda pek çok ilklere imza attı. Ekip çalışmasına çok önem verdi ve Jinemed çatısı altında farklı dallarda uzmanlaşmış jinekoloji doktorlarıyla yıllarca çalıştı ve hala çalışmaktadır.

2000 yılında Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi’ni, 2005 yılında da Jinemed Hospital ve Jinemed Tüp Bebek Merkezleri’ni hizmete açtı.

Çamlıbel, “Kanıta dayalı tıp” felsefesini çalışmalarında primer amaç edinmiş ve bilimselliği her zaman en ön planda tutmuştur.

1978 doğumlu Pınar ve 1980 doğumlu Uğur hayatında en güzel başarılarıdır.