KADIN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. PINAR TOKATLIOĞLU

Jin. Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu, 1967 yılında İzmir’de doğdu .1993 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında 1. tercihi olan Haydarpaşa Numune Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde ihtisasa başladı.

Tokatlıoğlu mesleğiyle ilgili şunları söylüyor: “İnsanların, özellikle biz kadınların iyi şeylere layık olduklarını düşünmüşümdür hep. Bu nedenle hastanelerin karmaşından ve insanı hasta değil de müşteri olarak gören tutumundan uzak, gönlümce çalışabildiğim, hastalarımla daha iyi iletişim kurabildiğim kendi kliniğimde  çalışmaktayım. Bir kadın olarak Kadın Doğum doktoruna muayene olmanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirim. Bu nedenle hastalarımın üst düzey teknolojik donanıma sahip, hijyenik ve modern bir ortamda, konfor ve güven içinde muayene olmalarını sağlamak çok önemli. Mesleğimin en sevdiğim yönü yeni bir canlının anne karnına düştüğü andan itibaren görülmesinden başlayarak ailesine sağlıklı bir şekilde teslim edilmesi serüveninde rol almak. Sürekli okumak ve yeni tecrübeler kazanarak bunları kullanmak hekimliğin güzel yanı, zor yanı ise gece-gündüz ayrımının olmaması. Doğum (özellikle normal doğum) ve gebelik takibi primer ilgi alanım.Ancak  kadın sağlığının ruhsal ve estetik yönleri ile  bir bütün olarak ele alınması gerektiğini düşünmekteyim. Bu nedenle laparoskopi ve histeroskopik uygulamalar , vaginismus tedavisi , dolgu ve botoks uygulamalarıyla da ilgilenmekdeyim.”

Jin. Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu, ulusal ve uluslararası alanda birçok kongre, work-shop ve seminerlere katıldı. 1998 yılından beri İstanbul Ataşehir’de kendi kliniğinde jinekoloji alanında butik hizmet veriyor.