KADIN

Jinekolog ve Anti Aging Uzmanı

Dr. ALİ FUAT AYTEKİN

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Ali Fuat Aytekin, 1973-1980 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1980-1984 yılları arasında yine Hacettepe Üniversitesi bünyesinde bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünü tamamladı.

1986-1991 yılları arasında Bursa Mustafa Kemalpaşa Devlet Hastanesi ve bu dönemde aynı kasabada serbest hekimlik yaptı. 1990 yılında İngiltere Royal Marsden Kadın Hastahanesi’nde 2 ay süreyle kolposkopi eğitimi aldı. Mecburi hizmet dönemi esnasında şu anda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri bölümünde görevli Prof. Dr. Nejat Akar ile beraber “Neural Tube Defects and Chernobyl” adlı uluslararası bir makale yayınladı.

1992 yılı Eylül ayında A.B.D. de Tennessee, Nashville’de Gynecologic Endoscopic cerrahi eğitimi almak üzere gittiği Prof. Dr.James F.Daniell ve Dr. Bryan Kurtz ile birlikte 6 ay çalıştı. Bu sürenin dışında da sık sık Prof. Dr.James F.Daniell ve Dr. Bryan Kurtz ile görüşmek üzere Amerika’ya gidip ve gelişmeleri takip etti. En son Ocak 2000’de 30 gün süreyle Nashville Westside Hospital,Babtist Hospital ve Nashville Surgery Center da çalıştı.

1994 yılında International Society For Gynecologıc Endoscopy topluluğuna Life Member olarak kabul edildi. Yine 1994 yılında A.B.D.’deki Womens Health Research and Educatıon Foundation tarafından Türkiye Regional Faculty olarak kabul edildi. Yeni Türk Cumhuriyetlerinde Jinekolojik Endoskopik Cerrahi eğitimi için bu vakıfla birlikte çalışmaları oldu.

Bursa’da menopause konseptini yerleştirerek ilk kez menopause merkezini kurarak çalışmalar yaptı ve konferanslar verdi. 2005-2010 tarihleri arasında American Academy of Anti Aging Medicine’a üye olarak anti aging ve bioidentikal hormon replasmanı konusunda egitim aldı. Şu anda aynı akademide Fellowship olarak eğitim almaktadır.

Türkiye’de ilk kez Laparaskopik Hernia Repair operasyonunu Dr.Sedat Kurdoğlu ile beraber gerçekleştirdi. Yine ilk kez 1992 sonunda Argonbeam Koagulatorü, 1993’te Ultrasonık Harmonik Scalpel Laparaskopik Kolesistektomi’de uyguladı. 1995 yılında, Endometrial Baloon Ablatıon’unu uyguladı. Şu anda halen Bursa’da kurmuş olduğu (1995) MATERNA Kadın Hastalıkları Doğum Merkezi’nda çalışmaktadır.