KADIN

İSTANBUL CULİNARY INSTİTUTE

Istanbul Culinary Institute, bir yemek eğitim ve üretim merkezidir. Türkiye’de ve dünyada mutfağımızı tanıtıp geliştirmek, farklı mutfak kültürlerini yemekseverlere aktarmak ve sektöre eğitimli aşçılar yetiştirmek amacıyla pek çok yemek kursu ve sertifika programı sunar.

Eğitim hedefini kültürel ve ticari amaçlarla aynı çatı altında birleştiren bu merkezde, aşçılık eğitim programları, uygulama restoranı (Enstitü), hazırlanan ürünlerinin satıldığı Enstitü Shop bulunmaktadır. Istanbul Culinary Institute ayrıca, Türkiye ve dünyadaki değişik yeme içme kültürleri ile ilgili amatör kurslar, film, seminer ve sergi gibi etkinliklere ev sahipliği yapıp bu konularda periyodik bir bülten yayınlamayı ve ilgili yayınları desteklemeyi de amaç edinmiştir.

Günümüzün Türk mutfağı, Osmanlı İmparatorluğu’nun Balkanlardan Orta Doğuya kadar bütün doğu Akdeniz’e yayılmış çok çeşitli yeme içme kültürlerinin şanslı bir mirasçısıdır. Istanbul Culinary Institute bu geniş coğrafyanın zengin geleneklerinden ilham alarak Türk mutfağını güncel olarak sunar. Burada esas olan, alışılmış, denenmiş, yaygın olarak sevilen ve tüketilen yemeklerden oluşan bir müfredatı, günümüzün kültürel, estetik ve hijyen standartlarına uygun biçimde, kolayca bulunabilecek mevsimsel malzemelerle, basit ve zevkli olarak hazırlamaktır.