KADIN

İlk Yardım Uzmanı

SEVGİ ÜSKÜL

Sevgi Üskül, Süreyyapaşa Sağlık Koleji’ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’nu tamamladı. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nü bitirdi.

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan 2007 yılında İlkyardım Eğitmeni Sertifikası alan Üskül, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Hastane Yöneticiliği Sertifika Programını tamamlamıştır.

SSK Turgutlu Hastanesi’nde hemşire, SSK Süreyyapaşa Hastanesi’nde ameliyathane başhemşireliği, Demirhayat Sigorta A.Ş.’de Anlaşmalı Kurumlar Yetkilisi, Kocaeli Konak Hastanesi’nde Hasta Hizmetleri Yöneticiliği ve Clinica’da Kurumsal İletişim Yöneticiliği yaptı.

Sağlık Kuruluşları Yönetimi, Hastane Enfeksiyon Kontrolü, Eğitim Hemşireliği, Sağlık Eğitimleri ve Ameliyathane Yönetimi konularında uzmanlığı bulunan Sevgi Üskül, Perioperativ Hemşireler Derneği kurucu üyesi olup, Ameliyathane Hemşireleri Derneği ve Toraks Derneği üyesidir.

Çeşitli kongre, panel, sempozyum ve programlara konuşmacı olarak katılmış bulunan Sevgi Üskül, Aktüel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti’ nin kurucu ortaklarındandır.

Sevgi Üskül, Aktüel Eğitim’de Sağlık Eğitimleri Koordinatörü olarak görev yapmakta olup;

İlkyardım Eğitimleri

Anne – Baba Okulu

Kadın Sağlığı ve Kişisel Hijyen

Çevre Sağlığı

İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği

JCI – Sağlıkta Aktreditasyon

Sağlıkta Kalite Uygulamaları

Hasta Hizmetleri ve Sağlık Hizmetlerinde, Pazarlama konularında eğitimler vermektedir.