KADIN

Hipnoz Uzmanı

MİKDAT ERTEM

Mikdat Ertem 1970 Trabzon-Çaykara'da dünyaya geldi. İlk,orta ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra,İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi.

Psk. Mikdat Ertem eğitimi esnasında, Türkiye'nin yakından tanıdığı Prf. Dr. Özcan Köknel, Prf. Dr. Haluk Yavuzer, Prf. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, Prf. Dr. Numan Kurtulmuş, Prf. Dr. Betül Aydın ve Dr. Ali Eşref Müezzinoğlu gibi duayen hocalardan dersler aldı.

Bilinçli Hipnoz Derneği’nin yönetiminde, İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tıbbi Hipnoz Uygulamaları eğitimlerini almış ve sınav sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Üsküdar Üniversitesi’nde, İleri Hipnoz Uygulamaları eğitimlerini de almış ve sınav sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır. Bir çok psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve çeşitli özel sağlık kuruluşunda çalışan, alanında pek çok seminerler ve eğitimler veren Psikolog Mikdat Ertem, halen İstanbul Ataşehir’de bulunan, Ppn Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde hipnoz eğitimi çalışmalarını sürdürmektedir. Ertem, Evli ve iki çocuk babasıdır.