KADIN

Esra Ertuğrul

Hamile Eğitmeni

ESRA ERTUĞRUL

Esra Ertuğrul, 07 Ağustos 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu.1990 –1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Florence Nigtingale Hemşirelik Yüksek Okulunu tamamladı. 1994 yılında Yıldız Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programını bitirdi.

Ertuğrul, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği İhtisas Programını tamamladı. Aynı yıllarda Florence Nightingale Avrupa Hastanesi Hemşire olarak çalıştı.

Esra Ertuğrul, 1994–1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Kadın ve Çocuk Sağlığı Araştırma Eğitim Biriminde Eğitim Hemşiresi olarak çalıştı. Burada kliniğe gelen anne ve baba adaylarına Unicef’in ve Avrupa Topluluğunun desteklediği bir proje kapsamında Hamile Eğitim programında, programı hazırlayan ve eğitim veren olarak çalıştı. 2000–2003 yılları arasında Marmara üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

Ertuğrul, 2006 Nisan’ından itibaren Özel bir hastanede IVF ( Tüp Bebek)Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. 2008 yılından beri Bebeimgeliyor Doğuma ve Bebeğe Hazırlık kursunda eğitimler vermektedir.