KADIN

Go Okulu Kurucusu ve Eğitmeni

MEHMET EMİN BARSBEY

Mehmet Emin Barsbey, 2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi’ne katılmıştır. Bir dönem Go Dergisi editörlüğünü ve Açık Radyo’da zeka ve şans oyunları üstüne yayınlanan Oyun İçinde Oyun programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmüştür.

Go ile ilgili çeşitli tanıtım ve turnuva organizasyonlarında yer alırken, Türkiye’nin tek Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıldır Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almaktadır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan ve halen üstün zekalı çocuklarla devam ettiği atölyelerinin yanı sıra Açı Okulları’nda ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda ders vermektedir. Yetişkin atölyeleri ise İstanbul Go Okulu bünyesinde Beyoğlu Tuva Sanat’ta devam etmektedir.

Mehmet Emin Barsbey’in Go ve oyun üzerine yazdığı yazılar Habertürk editoryal sayfalarında, Go Dergisi’nde ve Akıl Oyunları Dergisi’nde yayınlanmıştır.  Türkiye Zeka Vakfı’nı Oyun dergisinde “Siyah ve Beyaz” köşesini sürdürmektedir. Türkiye Go Oyuncuları Derneği’nde İstanbul temsilcisi ve denetleme kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuş ve İstanbul Go Oyuncuları Derneği kurucuları arasında yer almıştır.

Mehmet Emin Barsbey üniversite yıllarında özellikleöğrenci temsili üzerinde çalışmış, Öğrenci Konseyi başkanlığını yürütmüş ve Türkiye’yi Avrupa Öğrenci Kongresi’nde temsil etmiştir. İstanbul Go Okulu’nu kurmadan önce Outdoortv‘de ve çeşitli yayın kurumlarında editörlük yapmıştır. İFSAK’ta sinema atölyelerine katılmış ve kısa film çalışmalarında görev almıştır. Şimdilerde İstanbul Go Okulu ile birlikte RNA Değişim Yönetimi‘yle işbirliği içinde çalışmakta ve Stratejik Bakış Açısı Geliştirme, Liderlikte Algı Yönetimi, Değişim Süreçlerinde Yaratıcı Yaklaşımlar ve Sosyal Medya gibi alanlarda çalışmalar yürütmektedir.