KADIN

Gelinlik Mağazası Genel Koordinatörü

NEŞE ÖZDOĞAN

Beyaz Butik'in bugün tüm Türkiye'ye yayılan başarısı, 1997 yılında gelinlikte dünya modasını ülkemize taşımayı hedefleyerek yola çıkmasıyla başladı.

Beyaz Butik’in başarı öyküsünün ilk adımları 1997 yılında atıldı. Dünyanın dört bir yerinden özenle seçilmiş dünya markalarının özgün modelleri ile orijinalliğin, zarafetin ve kalitenin harmanlandığı koleksiyonlar, gelinlik efsanesine yeni bir bakış açısı getirdi. Beyaz Butik birkaç sene içinde modellerinin kalitesi, yaratıcılığı ve çeşitliliği ile lider bir marka haline geldi.

Türkiye’de hazır gelinlik sektörünün kurucusu Beyaz Butik, 16 yılı aşkın süredir, ilk ithal hazır gelinlik mağazalar zinciri olarak pazardaki liderliğini sürdürmektedir.

Beyaz Butik kuruluşundan bugüne, “multi-brand” konseptiyle, dünyaca ünlü markaların seçkin ve özgün koleksiyonlarını kendi çatısı altında toplamıştır. Beyaz Butik mağazalarında, gelinliğin yanı sıra ithal abiye, nişanlık ve aksesuar koleksiyonları da yer almaktadır.

Tüm bu uluslararası markaların ve ünlü tasarımcıların Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Beyaz Butik’tir.  Her yıl birçok farklı stili ve koleksiyonu; yüzlerce farklı modeli bir arada sunmanın avantajıyla Beyaz Butik Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olmaya devam etmektedir.

 Beyaz Butik 2008 yılı itibariyle uluslararası bir işbirliğine giderek, Moe By Beyaz Butik markası ile genişletme kararı aldı; Moe by Beyaz Butik tümü ithal ürünleri ve şaşırtıcı fiyatları sayesinde  franchise ağı ile hızla büyüyor.

 Beyaz Butik ile aynı isme sahip olan evlilik dergisi ise Beyaz Butik’ in grup şirketlerinden biri olan Novamedya Yayıncılık bünyesinde yayınlanıyor.