KADIN

Fizyolojist & Renk Terapisti

Yrd. Doç. Dr. GAMZE ŞENBURSA

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesini bitirmiştir. 2002-2003 yılları arasında İmece Tıp Merkezinde çalışmış ve Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Sporcu Sağlığı bölümünde Yükseklisans yapmaya başlamıştır. 2004 yılında Indianapolis- USA’de Methodist Sports Medicine Center Thomas A.Brady Clinic’de yaz döneminde Observer olarak çalışmıştır. 2005 yılında Supraspinatus tendinozisli(omuz yaralanması) hastalarda yumuşak doku manuplasyonun etkinliği üzerine tezini tamamlayarak, bilim uzmanlığı derecesini almıştır. 2005-2006 yılları arasında Bayındır Hastanesinde çalışmıştır. 

2006-2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Sporcu Sağlığı bölümünde yarı zamanlı olarak görev yapmış, ‘Nörolojik defisiti olmayan lumbal bölge patolojilerinde farklı tedavi yaklaşımlarının etkinliğinin karşılaştırılması’(Bel fıtığı) konusunda tezini tamamlayarak doktora derecesini almıştır. 2009 yılında Anima Rapha Manuel Terapi ve Rehabilitasyon Merkezini kurmuştur. 2010- 2012 yılları arasında İspanya’da Refleks Terapi ve Refleksoloji Enstitüsünde eğitimini tamamlamış ve Refleks Terapist ünvanını almıştır. Uzmanlık alanları bel ve boyun problemleri, omuz yaralanmaları, merkezi sinir sistemi ve beyni etkileyen nörolojik hastalıklardır.

 2014 yılında Okan Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde Yrd. Doçent olarak görevine başlamıştır.

Halen Anima Rapha Manuel Terapi ve Refleksoloji Merkezinde yönetici ve manuel terapist olarak görevine devam etmektedir.