KADIN

Enerji Teknikleri Uzmanı

GÜLCAN ARPACIOĞLU

Gülcan Arpacıoğlu, 1961 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş yaşamında elektronik ve yazılım şirketlerinde görev alan Arpacıoğlu, 2000 yılından bu yana eğitimci ve danışman olarak çalışıyor, kurumsal ve açık grup eğitimleri veriyor. 

Enerji şifacılığı çalışmalarına 1997′de Reiki evrensel yaşam enerjisi ile başlayan Arpacıoğlu, 2000 yılında William Lee Rand’den aldığı Reiki öğretmenliği ile bu şifa enerjisini yaymaya devam ediyor. 

Enerji psikolojisini Türkiye’de kişisel gelişim alanıyla tanıştıran ilk eğitimci olan Arpacıoğlu, 2001 yılından bu yana EFT  (Duygusal   Özgürleşme Teknikleri), TAT (Tapas Akupresur Tekniği) gibi meridyen terapilerini, finans sektörü ve Bilgi Üniversitesi (Bilgi Eğitim) başta olmak üzere binlerce profesyonele gerek bireysel, gerekse kurumsal eğitimler ile ulaştırıyor. 

Düzenlediği özgün, benzersiz atölyeler farkındalığı artırıyor ve kalıcı kişisel dönüşüm sağlıyor. 

Yaptığı bireysel çalışmalarda, liderlerin ve çalışanların performansları artıyor, hedeflerine ulaşmaları için kendi  motivasyonlarını geliştirmeleri mümkün oluyor;  olumlu iletişim kurarak saygı ve dostluk temelli ekipler yaratıyorlar. Özellikle değişim yönetiminde bu tekniklerden yararlanılması, dirençlerin ortadan kaldırılmasında ve projelerin başarı ile sonuçlandırılmasında önem kazanıyor.

Aynı zamanda Arpacıoğlu, iş yaşamının en önemli stres etmeni olan ve gerek maddi, gerekse manevi büyük kayıplara yol açan “işyerinde duygusal taciz” (mobbing) olgusunu ülkemizde tanıtan öncülerden biri. Bu konuda İnsan Kaynakları uzmanlarının ve tepe yöneticilerin farkındalığını artırmak ve kurumsal çözümler oluşturmak için İK birimleri, İK internet siteleri, dernekler ve yayınlarla birlikte çalışıyor.

Ernst & Young tarafından yayınlanan ”İnsan Kaynaklarında Yeni Eğilimler” başlıklı kitapta mobbing konulu röportajı ile yer aldı, birçok televizyon kanalında bu konudaki araştırmalarını sundu. HR Dergi tarafından Ocak 2007′de düzenlenen Mobbing Konferansı’nın danışmanlığını yaptı ve yeni yaklaşımları paylaştı. Mobbing konusundaki yazılarını yayınladığı bir blogu var.

Enerji psikolojisi yöntemleri; EFT Duygusal Özgürleşme Teknilkleri, TAT Tapas Akupresur Tekniği, Gordon Training Int. etkili iletişim yöntemleri, Reiki, Vivation, akupresur, NLP, meditasyon, gevşeme, imgeleme ve solunum teknikleri konularında eğitimli olan Arpacıoğlu, batının bilgeliği ile doğunun bilimini insanın sağlık ve mutluluğu için bütünleşik kullanıyor. Arkadaşlarıyla birlikte yazdığı Mutluluk Bizim Blog'da kişisel gelişim üzerine deneyimlerini paylaşıyor.