KADIN

Dünya Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi

ARDA FINDIKOĞLU

Ankara'da doğan Arda Fındıkoğlu, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde lisans ve yüksek lisans programlarını bitirerek inşaat yüksek mühendisi unvanını aldı. 

Halen MOGEL Organizasyon Ltd. Şti.'de genel müdürlük görevini sürdürüyor.

Tavla oynamayı çok küçük yaşlarda öğrenen Fındıkoğlu, modern tavla ile 90'lı yıllarda internette tanıştı. 1999 yılında bir tesadüf sonucu tanıştığı Dünya Modern Tavla Federasyonu (WBF) Genel Sekreteri Marco Fornasir'in Türk tavlaseverlerin modern tavla ile tanıştırılması amaçlı temsilcilik teklifine olumlu yanıt verdi ve Türkiye, dünya tavla cemiyetlerini bir çatı altında toplayan WBF'ye 43. üye ülke olarak dahil edildi.

2000 yılında WBF Türkiye Temsilcisi sıfatıyla WBF - Türkiye organizasyonunu kurarak bu isimle aktiviteler düzenlemeye başladı. Bunun yanında büyük oranda İngilizce olan modern tavla jargonunun Türkçe karşılıkları üzerine çalışmalar yaptı.

Aldığı direktörlük eğitimini geçen yıllar içerisinde ülkemizdeki birçok gönüllüye öğreterek organizasyon ekiplerini oluşturan Fındıkoğlu, bu ekiplerle yurtiçinde 150'den fazla münferit aktiviteye imza atarken 40'a yakın yurtdışı organizasyonda da oyuncu ve danışma komitesi üyesi olarak yer aldı, 2012 yılında hayata geçen ELİT Tavla Spor Kulübü Derneği`nin kuruluşunda aktif rol aldı. 

Oyuncu olarak başladığı modern tavla kariyerine yıllar içerisinde organizasyon direktörü olarak devam ederken, oyunculuk kariyerinde bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında çeşitli derecelerde 70'e yakın ünvan kazandı.

Arda Fındıkoğlu, bugün Türkiye'nin 39 farklı şehrinden yaklaşık 2700 üyeye sahip olan ve her gün büyüyen İstanbul merkezli WBF - Türkiye organizasyonunun ana direktörlüğünü ve ELİT Kulüp başkanlığını yürütmeye devam ediyor.