KADIN

Diyetisyen

GÜNEŞ AKSÜS

Güneş Aksüs, 12 Ağustos 1982 ‘de Aydın’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Aydın Efeler Süper Lisesi’ nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Bitirme tezini “Panik Atak ve Beslenme” üzerine, bitirme seminerini “Zayıflama İlaçları” üzerine hazırladı.

Diyetisyen Güneş Aksüs, üniversite eğitimini takiben İzmir’e yerleşti. İzmir’de özel bir Estetik Merkezin’de kilo yönetimi birimini kurdu. Aynı zamanda diyaliz merkezin’de böbrek hastalarında beslenme ve tüp bebek merkezin’de hamilelerde beslenme üzerine çalışmalarına devam etti.

Aksüs, 2006-2011 tarihleri arasında İstanbul’da Yaşasın Hayat! Kliniği’nde metabolik sendrom, diyabet, insülin direnci, polikistikover sendromu (PCOS) ve kilo kontrolü üzerine yoğunlaşarak çalımalarını sürdürdü. Beraberinde Hürriyet Gazetesi’nde 3 yıl köşe yazarlığı yaptı ve çeşitli dergilerde kilo kontrolü ile ilgili yazıları yayımlandı.

Diyetisyen Aksüs, 2009 yılında 9 ay boyunca, editörlüğünü kendi yaptığı Sağlıklı Beslenme ve Diyet dergisini çıkardı. Yaşasın Yemek , Kolay Diyet kitapların’da konuk yazar olarak bulundu. 2011 Yılında diyet yapmaktan bıkanlar için moral veren, kilo kaybederken sizi sıkmadan keyifle zayıflamanızı destekleyen kitabı 'Bana Diyet De-me!' yi çıkardı. 2011 yılında eşi, hayat arkadaşı ve meslektaşı Dyt.Seren AKSÜS ile diyetaktif’i kurdu. Burada bireysel (çeşitli yaş grupları, hamile, obezite, diyabet, metabolic sendrom, insulin direnci, poiikistikover sendrom (PCOS)) ve kurumsal beslenme danışmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Güneş Aksüs, eşi Seren ve oğlu Sanat ile birlikte bol bol fotoğraf çekiyor.