KADIN

Diyetisyen

CANAN AKSOY

Eskişehir’de doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü bitirdi. 1996-2002 yılları arasında İstanbul’da Yeniköy Nutraslim’de diyet danışmanlığı, Metropolitan Diyaliz Merkezi’nde diyaliz hastalarının beslenmesi ve Bahçelievler Naturalslim’de diyet danışmanlığı yaptı.

2003-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Vakfı Academic Hospitalda, 2009-2010 yıllarında Şafak Hastaneleri Grubunda Klinik ve Poliklinik diyetisyeni olarak, hasta, refakatçi ve personel menülerinin hazırlanması ve mutfak denetimi görevlerini yaparken, gebelik ve çocuk beslenmesi, diyabet, obezite ve kardiyolojik hastalıklarda beslenme konularında çalıştı.

Canan Aksoy ayrıca, 2007-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği’nde diyetisyen olarak görev yaparken UNO Unlu mamullerine kurumsal danışmanlık hizmeti verdi.

Aksoy bugün, Roche Müstahzarları A.Ş.’nde Kurumsal diyetisyenlik yapmakta, ayrıca kendi merkezinde kişiye özel diyet danışmanlığı hizmeti vermektedir.

''Türkiye Diyetisyenler Derneği'' ve ''Türk Kardiyoloji Derneği '' ve ''Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği ''üyesi olan Canan Aksoy , “Böbrek Hastalıkları ve Beslenme”, “Obezite Diyetisyenliği”, “Diyabet Diyetisyenliği” , ‘’Sporcu Beslenmesi ‘’ve “Yetişkinlerde Ağırlık Yönetimi” konularında kurs ve sempozyumlara katılmıştır. Aksoy’un çeşitli mecralarda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.