KADIN

Detoks Uzmanı

SEVİLAY ÖZTÜRK

Sevilay Öztürk 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşen Sevilay Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu.

Basın yayın,Halkla İlişkiler ve Radyo-TV ve Sinema eğitimlerini alan Sevilay Öztürk 1996 yılında katıldığı Türkiye Güzellik yarışmasında Kraliçelik tacını takarak ülkesini dünyanın en prestijli güzellik yarışmaları Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması) ve Miss World'de (Dünya Güzellik Yarışması) başarıyla temsi etti.

Öztürk ayrıca Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye’yi tanıtım programında Turque la Belle‘de görev alarak Milli Manken statüsünde yaklaşık 55 ülkede Türk kıyafetlerini ve Türk kültürünü başarıyla tanıttı.

Yurda dönüşünde mankenlik, fotomodellik, çeşitli tv dizileri ve programlarında oyunculuk ve sunuculuk yapmaya başladı. Haber spikerliği için TRT’nin usta haber spikeri Erkan Oyal’dan diksiyon derleri aldı ve bir yandan da dil eğitimini tamamlamak üzere New York’a gitti. Yaklaşık 2,5 yıl Manhattan’da yaşadıktan sonra yurda dönüşünde tv programlarıyla beraber, organizasyon şirketi NGN Group adı altında ortağı Nilgün Han ile başarılı organizasyonlara imza attı.

Öztürk, Show TV, Kanal D, ATV ve daha pek çok ulusal kanalda ve çeşitli dizilerde oynadı, dekorasyon ,iş dünyası ve müzik-sinema programları sunmaya devam etti. Ayrıca yerel ve uluslar arası festivallerde ve büyük şirketlerin bayii toplantılarında İngilizce ve Türkçe sunuculuk yaptı.

2011 yılında Türkiye’nin öncü Detoks ve Sağlık Merkezi The LifeCo’daki ekip değişikliği hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Kendi yaşamında sağlığı, bakımı ve sporu ana prensip edinmiş tarzı yetkililerin dikkatini çektiğinde gelen Halkla ilişkiler ve Detoks Uzmanlığı teklifini kabul ederek The LifeCo’nun yenilenen yüzü oldu. Aldığı ciddi eğitimler neticesinde, bugün Halkla İlişkiler Müdürü ve Detoks Uzmanı olarak, gelen misafirlerine sağlıklı yaşam, beslenme, arınma(detoks) konularında bilgilerini aktarmakta ve kendi deneyimlerini paylaşmaktadır. Daha fazla insanın bilinçlenmesi ve yaşam kalitesinin artması için yazılı basında Röpörtajları, görsel medyada ise tv programlarına konuk olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Sevilay Öztürk ayrıca boş zamanlarında halen festivallerde sunuculuk yapmaya ve aktif yaşamın tüm enerjisini sağlıkla birleştirmeye devam etmektedir.