KADIN

Çocuk Hematoloji, Onkoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. CENGİZ CANPOLAT

Prof. Dr. Cengiz Canpolat, 1960 yılında Bursa’da doğdu. Robert Kolejinden mezun olan Canpolat, 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

1984 – 1986 yılları arasında zorunlu tıp hizmetini Bartın SSK Hastanesinde yapan Canpolat, Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisası yaptı.

University of Texas MD Anderson Cancer Center’da Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Üst İhtisası yapan Prof. Dr. Canpolat, sT.C. Sağlık Bakanlığı Pediatrik Hematoloji Üst İhtisası yaptıktan sonra sırasıyla Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Yardımcı Doçenti (1995), Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti (1996), Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü (2002) oldu.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Profesör, Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı görevinde de bulunan Canpolat, şu anda Acıbadem Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığında bulunuyor.

Türk Pediatri Kurumu Derneği, İstanbul Tabip Odası, Türk Tabipler Birliği, International Society of Pediatric Hematology-Oncology, American Society of Clinical Oncology, American Society of Pediatric Hematology-Oncology, Children’s Oncology Group, Türk Hematoloji Derneği ve Türk Kan Bankaları Derneği gibi dernek ve kurumlara üye olan Canpolat’ın uluslararası dergilerden birçok uluslararası makalesi yayınlanmış olup, Uluslararası Sempozyum / Kongre / Konferans Bildirilerine de imza atmıştır.