KADIN

Tunç Koç

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Op. Dr. TUNÇ KOÇ

1964 doğumlu Op. Dr. Tunç Koç, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 – 95 yılları arasında Fransa’da bulunan Jules Vernes Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlık Eğitimi, 1995 – 97 yılları arasında yine Fransa’da bulunan Univercite Paris VI’de Omurga Cerrahisi Uzmanlık Eğitimi aldı.

Uzmanlığı sonrasında 1995-97 yılları arası Jules Vernes Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Omurga Cerrahisi Departmanı Klinik Şefliği Beyin ve Sinir Cerrahisi olarak görev yapan Koç,  1997 – 2001 yılları arasında Türkiye’de Alman Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı. Universal Hospital, İsviçre Hastanesi, Medical Park Göztepe Hastanesi gibi kurumlarda görev yapan Koç, 2012 yılından bu yana İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde çalışıyor.

Op. Dr. Tunç Koç’un üyesi olduğu kurum ve dernekler arasında;  Société Française de Neurochirurgie, Société de Neurochirurgie de Langue Française, Société Francophone de Neurochirurgie du Rachis, The International Society for Minimal Intervention in Spinal Surgery, Minimal İnvaziv Omurga Cerrahisi Derneği bulunmaktadır. Koç, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.