KADIN

Beyin ve Sinir Cerrahı

Prof. Dr. NİHAT EGEMEN

Prof. Dr. Nihat Egemen 1976 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda çalışmaktadır.

1981 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Eğitimi'ni tamamladıktan sonra askerlik görevi için ayrılmış, 1 Ocak 1986 tarihinde mecburi hizmetini tamamlayıp yardımcı doçent olarak tekrar ana bilim dalında göreve başlamıştır.

1988'de Doçent olan Dr. Nihat Egemen, 1991 Ocak - Mart aylarında ABD'de Barrow Neurological Institute'de 3 ay süreyle gözlemci olarak çalışmıştır. Bu sürede TUBİTAK'tan aldığı burs ile ve araştırma desteği ile Serebral Vazospazm üzerine yürüttüğü çalışmasına BNI'da devam etmiştir.

Nisan 1992 - Ekim 1993 tarihleri arasında 18 aylık sürede Saudi Arabistan de Kral Faisal Üniversitesi'nde doçent ve konsültan beyin cerrahı olarak çalışmıştır.

Ayrıca 3 ay süre ile Saudi Arabistan - Dahran Kral Fahd Askeri Hastanesi'nde ve 2 ay süre ile Birleşik Arap Emirliği Abu Dabi'deki Al Jezira & Merkez Hastanesi'nde konsültan hekim olarak çalışmıştır.

1994 yılında profesör kadrosuna atanmıştır.

9 Eylül 2008 - 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.