KADIN

Beslenme ve Diyet Uzmanı

HÜLYA ÇAĞATAY

Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çağatay,  1981 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Rize’de tamamladı.2000 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne girdi. Öğrencilik yıllarında Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakım enteral beslenme, hastalıklarda beslenme ve Dışkapı SSK Hastanesi çocuk hastalıklarında beslenme üzerine staj ve eğitimler aldı. 2005 yılında mezun olarak Taksim Alman Hastanesi’nde klinik diyetisyen ve obezite danışmanı olarak çalıştı.

Çağatay, 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde kurum diyetisyenliği yaptı. 2007 yılından itibaren Este World Estetik ve Güzellik Merkezi’nde obezite, detoks ve bölgesel kilo verme üzerine çalıştı.2008 yılında Medical Park Göztepe Hastanesinde Prof. Dr. Erkan TOPUZ ile birlikte alternatif ve tamamlayıcı tıp üzerine onkoloji hastanesinde çalışmalar yürüttü

2010 yılında Este World Altunizade şubesinde tekrar görevine geri dönen Çağatay, obezite, bölgesel kilo tedavileri, kilo alma, gebe ve emziren beslenmesi, hastalıklarda beslenme ve detoks üzerine çalışmalarına devam etti.2010 yılında Ülke Tv’de Mutlu Yaşam adlı sağlık programını sundu.

2005 yılından bu yana birçok TV kanalı ve ana haber programlarında Türk halkını beslenme ile ilgili bilinçlendiren Uzman Hülya Çağatay, 2012 yılı itibari ile Hülya Çağatay Diyet Merkezini kurdu. Detoks, kilo verme, kilo alma, hastalıklarda beslenme ve yaşam-diyet koçluğu çalışmalarına devam ediyor.

Hülya Çağatay Diyet merkezini kurarken diyet yapmanın zor olduğuna dair olan tabuları yaşam koçluğu ile işini bütünleştirerek yok etmeyi hedefleyen Çağatay, halen Bağdat Caddesinde kendi merkezinde programlarını sürdürürken aynı zamanda Estetik Med merkezlerinde danışmanlık yapmaktadır.