KADIN

Beslenme ve Diyet Uzmanı

CEYLAN AKİŞ

Ceylan Akiş 1979 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olan Akiş 2005 senesinde ise Hacettepe Üniversitesi Beslenme Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlayarak ‘uzman diyetisyen’ ünvanı aldı.

Kariyerine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde başladı. Yüksek lisans tez çalışmalarını da bu değerli üniversitede tamamladıktan sonra klinik beslenme, hastalıklarda beslenme, diyabet (şeker hastalığı) ve özellikle obezite beslenme tedavisi üzerine uzmanlaşmak amacıyla Uludağ Üniversite Hastanesi’nde devam etti.

Özel sektöre Este World Güzellik ve Estetik Merkezi’nde adım atan Akiş, burada her türlü hastalık ve kilolu bireylerde beslenme danışmanlığı yaptı.

Akiş’in ‘’Obezite Diyetisyenliği’’, ‘’Diyabet Diyetisyenliği’’, ‘’Böbrek Hastalıklarında Beslenme’’, ‘’Sporcu Beslenmesi’’ ve ‘’Hamilelik ve Gebelikte Beslenme‘’ üzerine eğitim sertifikaları bulunmaktadır. 2010 yılı Ocak ayı itibariyle Uzman Diyetisyen Ceylan Akiş Beslenme ve Danışmanlık ofisinde sevgili danışanlarına hizmet vermeye devam etmekte ve uzun yıllar çok keyif alarak yaptığı bu işe devam etmeyi planlamaktadır.