KADIN

Hülya Günsoy

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen HÜLYA GÜNSOY

1982 yılında Ankara’da doğdum. Eğitim hayatımda ilk ve orta öğretim gibi üniversiteyi de Ankara’da okudum. 1999 yılında girdiğim Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde öğrenimim boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarda klinik beslenme, çocuk hastalıklarında beslenme ve kurum beslenmesi konularında stajlar gördüm. Üniversiteden  2004 yılında başarı bursu ile mezun oldum.

 İş yaşamıma Ankara Özel Bayındır Hastanesinde adım atarak burada klinik-kurum-poliklinik alanlarında çalışmalarda bulundum. Yetişkin bireylerde beslenme, çocuk beslenmesi, enteral-parenteral beslenme, menü planlama konularında çalışmalarımı 2009 yılı Mart ayına kadar aynı kurumda devam ettim.

Aynı ay Bakırköy Acıbadem Hastanesinde başlayan ve hala devam eden iş yaşamımda; klinikte yatan hastaların temel tıbbi beslenme tedavisi, nutrisyon tedavisi (enteral-parenteral beslenme), ayaktan polikliniğe başvuran, sağlıklı kilo verme, kilo alma, gebelikte beslenme, sporcu beslenmesinin yanı sıra, diyabet, kalp-damar hastalıkları, metabolik hastalıklar, yeme davranış bozuklukları ve obezite gibi sağlık problemleri bulunan bireylere kişiye özel sağlıklı beslenme programları düzenlemekteyim.

Hacettepe Üniversitesinde başladığım yüksek lisans eğitimini 2013 yılında Haliç Üniversitesinde “Yetişkin Bireylerin Yaşam Kalitesi ile Besin Tüketim Alışkanlıkları ve Bazı Antropometrik Parametreler Arasındaki İlişkinin Saptanması” konulu tezim ile tamamladım.

 Üniversitede başlayan akademik yayın çalışmalarıma meslek hayatımda da devam etmekte olup uluslararası bilimsel yayınlarım bulunmaktadır.

Mezun olduğum 2004 yılından bugüne kadar televizyonda çeşitli konularda röportajlarım, konuk olduğum programlar, gazete ve dergilerde yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır. Aynı zamanda beslenmenin her alanında seminerler vermeye devam etmekteyim.

Halen devam etmekte olan Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun düzenlediği Futbolda Beslenme Uzmanlığı eğitimlerine katılıyorum.

Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Kepan Derneği üyesiyim.

 Evli ve Günce adında bir kız çocuğu annesiyim.