KADIN

Bebek ve Okul Öncesi Yüzme Eğitmeni

YASEMİN SANER ÇULHA

Oğlum Pamir, 8 haftalıkken suyla tanıştı ve o esnada bebeğimin ne kadar huzurlu ve mutlu olduğunu gördüm. O akşam çok rahat uyudu ve gaz problemi olan bir bebek olduğunu unutturdu. Hiç banyo yapmak istemezken yüzme aktivitesinden sonra banyo saatleri eğlenceli bir hal aldı. Suyun biz yetişkinlere ne kadar faydası varsa sevgili bebeklerimize daha da fazla faydası var.

Tüm bunları gördükten ve yaşadıktan sonra kendimi bebek yüzmesinin bir parçası olmaktan alıkoyamadım. İngiltere'de faaliyet gösteren STA (Swimming Teachers Association)'nın dünya çapında geçerli “Aquatic Teaching - Baby and Pre-School” bebek ve okul öncesi yüzme eğitimini ve diğer güvenlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak bebek yüzdürmesi alanında eğitmen olarak çalışmaya başladım.

Bu alanda kendimi daha fazla geliştirmek üzere Laurie Lawrence’ın kurucusu olduğu World Wide Swim School'un Avustralya disipliniyle oluşturulmuş bebek yüzdürme eğitimlerini de tamamladım.

İngiltere ve Avustralya'da uygulanan farklı bebek yüzdürme tekniklerinde tecrübeli bir eğitmen olarak, 2013 yılında Swimbaby'yi kurdum ve halen eğitmenlik yaptığım derslerimi Reniassance Bosphorus Istanbul otelinde vermeye devam etmekteyim.