KADIN

Bebek Uyku Danışmanı

PINAR SİBİRSKY

0-4 yaş arası bebek ve çocukların uyku sorunlarını çözme konusunda ailelere danışmanlık hizmeti veren Kundak, Pınar Sibirsky tarafından kurulmuştur.

Pınar Sibirsky 1981 doğumlu, evli ve bir çocuk annesidir. Üniversite eğitimini İzmir Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. 2005 yılında İstanbul’da Özel Refresh Poliklinik’in kurucularından biri olarak sağlık sektörüne girdi. Anne olması ile birlikte uyku sorunlarının bebekli aileler için aslında ne kadar önemli bir konu olduğunun, fakat buna rağmen ülkemizde bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumların yetersizliğinin farkına vardı.

Sibirsky, 0-4 yaş arası bebek ve çocukların uykusu konusunda uzmanlaşmak için Amerika’daki Family Sleep Institute’te bu konudaki eğitimini tamamladı. Bu sayede, dünyanın farklı ülkelerinden birçok uyku danışmanı ile bebek ve çocuklardaki uyku sorunlarının çözümü hakkında fikir alışverişi yapabilme imkanı buldu.

International Association of Child Sleep Consultants (Uluslararası Çocuk Uyku Danışmanları Birliği) üyesi olan Pınar Sibirsky, yurt içi ve yurt dışında birçok aileyle çalışarak tecrübelerini geliştirdikten sonra Kundak’ı kurdu.