KADIN

Barmen

AYKUT TEMİZKAN

DUKE Restaurant, İstanbul’un yeme-içme sektörüne farklı bir bakış açısı getirmek üzere hizmete girmiş olup, lezzet tutkunlarına çok özel bir ortam ve seçkin bir menü sunmaktadır.

Merkezi lokasyonu ile kolay ulaşım olanağı ve profesyonel ekibi ile şık, sıcak ve keyifli bir ortamda her türlü detayın düşünüldüğü bir hizmet veren Duke İstanbul, diğer restoranlar arasından ön plana çıkıyor.

Duke İstanbul; Trump Towers’ın ikinci katında, 2.200 metrekare alan üzerine konumlanmış bir mekanda, 400 m2’lik Dining Room, Bar ve Lounge alanı, 900 m2 açık terası ve özel etkinlikler, grup yemekleri ve toplantıları için dizayn edilen Private Dining Room ile hizmet veriyor.

Conran & Partners tarafından dizayn edilen şık iç mimarisi ile dikkat çeken DUKE, Grill, Dining ve Bar olarak 3 ana bölümden oluşuyor. 160 kişi oturma kapasitesine sahip Duke, konuklarına rahat ve keyifli bir ortam sunuyor.

DUKE Restaurant’ı 900 metrekare alana sahip çift taraflı bir teras çevreliyor. Su, ateş ve rüzgar öğelerinin uyumu ile dekore edilen ve uyumlu özel tasarım bir heykelin yer aldığı teras alanı 200 kişi oturma, 32 kişi bar kapasitesine sahip. fesleğen, nane ve biberiye gibi taze bitkiler ve yeşilliklerle kaplı terasta, aynı zamanda bir “İngiliz Bahçesi” yaratıldı.

Mekana bir başka dinamik katan unsur ise kocaman bir açık mutfağının olması. Mükemmel bir uyum ve disiplin ile çalışan mutfak ekibini izleyebileceğiniz açık mutfağın iç kısmında ise ‘’Şef’in Masası’’ konsepti uygulanıyor.

10 kişi kapasiteli ‘’Şef’in Masası’nda’’ özel akşam yemeği bölümü bulunuyor. Özel rezervasyon ile servis veren bu bölümde istediğiniz menüyü oluşturabilir, şef ile bir akşam yemeği yiyebiliyor, yemekler hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

DUKE’un, olağanüstü yerel ve mevsimsel malzemeler içeren menüsü klasik ve çağdaş İngiliz yorumu ile günümüz Londra'sının gerçek lezzetlerini yansıtıyor.

DUKE’de, ana restorana bir galeri ve şarap kavı ile bağlanan 95 metrekare alana sahip iki adet Private Dining Room yer alıyor.

İsteğe göre tek bir salon olarak ta kullanılabilen bu alanlarda özel davetler ve gruplar için 100 kişi bir arada ağırlanabiliyor.