KADIN

Bale Eğitmeni

AYDA ZORLU NEBİOĞLU

Ayda Zorlu Nebioğlu, Mavidans Bale ve Dans Kursu'nu 2005 yılında kurarak hizmete açmıştır. Sanatçı; kurumun Genel Sanat Yönetmenliğinin yanında, Klasik Bale ve Modern Dans Program Yürütücülüğünü üstlenmekte ve halen dansçı, eğitmen ve koreograf olarak çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Ayda Zorlu, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Modern Dans Diploma Programı'nı ülkemize kazandırmıştır. Program Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet yürüten özel kurslar içinde ülkemizde bir ilki temsil etmektedir.

Zorlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü mezunudur.

Sanatçı daha sonra Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Anasanat Dalından mezun olmuştur.

Zorlu, dans eğitimi süresince Klasik Bale başta olmak üzere, Modern Dans (Graham, Cunningham, Limon ve Horton Teknikleri) ve Çağdaş Dans derslerinin yanında Drama ve Doğaçlama, Işık, Kostüm, Dekor Tasarımı, Sahne Tasarımı, Japon Dans Tiyatrosu- Butoh Dans, Kontakt Doğaçlama, Dünya Dans Formları, Dans Kompozisyonu ve Dans Repertuarı gibi alanlarda da uzmanlaşmıştır. 2007 yılında İspanya'nın en prestijli okullarından Carmen Roche Scaena Conservatorio'da(Madrid), Çağdaş Dans ve Klasik Bale eğitimi aldı.

Bale eğitmeni Zorlu, eğitimini birçok yerli, yabancı eğitmen ve koreograf ile çalışarak tamamlayan sanatçı, halen kendi özgün proje ve koreografilerini üretmeye ve sahnelemeye devam etmektedir. Zorlu aynı zamanda oyuncu olarak birçok yerli sinema ve dizi projesinde yer almaya devam etmektedir.