KADIN

Avukat

HALİL İBRAHİM ÇELİK

Av. Halil İbrahim Çelik, 1987 Mersin doğumlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. Çelik, İstanbul Barosu üyesidir. 

Çelik, Aile Hukuku, Spor Hukuku, İş Hukuku, Sağlık Hukuku, Tüketici Hukuku ve Ceza Hukuku ile ilgili teorik ve pratik çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. Av. Çelik, bazı çalışma alanları ile ilgili çalışma notları ve yazılarını internet ve sosyal medya üzerinden de paylaşmaktadır. Aile Hukuku ve Spor Hukuku alanında akademik çalışmalarının yanı sıra özellikle kadın hakları konusunda birçok önemli projede görev almıştır.

Kadına şiddetin engellenmesi ve kadın hakları konusunda sosyal sorumluluk projelerinde de görev alam Av. Halil İbrahim Çelik, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi ile Spor ve Spor Hukuku Komisyonu üyesidir. Aynı zamanda Spor Hukuku alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan International Association Of Sports Law üyesidir.

Çelik, hukuki çalışmalarına devam etmekte olup ve başta Aile Hukuku, Spor Hukuk, İş Hukuku, Sağlık Hukuku, Ceza Hukuku alanındaki müvekkillerine bireysel ve kurumsal avukatlık faaliyetlerine devam etmektedir. Boşanma ve Mal Rejimleri, Avrupa Birliği ve Türk Fransız İlişkileri, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulamaları, Sağlık Hukuku Sempozyumu ve 2. Uluslararası Sağlık Hukuku Sempozyumuna katılmıştır.