KADIN

Zayıflamak için hangi karın hareketleri yapılır?

Doğancan Akbaba Doğancan Akbaba Spor Eğitmeni
90.928 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Doğru bir şekilde yaptığımız karın egzersizleri, karnımızı maksimum düzeyde çalıştırıp yağ kütlesini sıkılaştırmamıza yardımcı olabilir. Ne kadar iyi beslenirsek ve ne kadar iyi antrenman yaparsak o kadar iyi sonuç alırız.

Karın egzersizlerimizden iki tanesini göstereceğim. Bu hareketler yanda bulunan oblik kaslarımızı ve orta rectus abdominis kaslarımızı çalıştırmamızı sağlar.

Ayaklarımızı matlarımızın uç kısmına koyuyoruz. Veya evinizde yumuşak bir şey varsa onu da kullanabilirsiniz.İlk önce kalçamızı koyduk. Sonrasında sırtımızı yavaş bir şekilde yere bıraktık. Ayaklarımız ilk etapta doksan derece oluyor. Ardından yukarıya alıyorum. Ve bel omurlarımın yerden kalkıp kalkmadığına çok dikkat ediyorum. Kalça kemiğimi yere bastırarak, bel omurlarımı yere sabitliyorum. Ardından ellerimi öne alarak derin bir nefes alıp bacaklarımı oynatmadan sadece göğsümü yukarı doğru kaldırıp nefes veriyorum. Ve geriye doğru nefes alıyorum.

Yan kaslarımızı çalıştırmamız içinde ayaklarımız doksan dereceyken ellerimizi şakaklarımıza koyuyoruz. Sağ ayağımızı uzatırken sol ayağımıza doğru bir rotasyon yapıyoruz. Ancak göğsüm daima yukarıda, bunu düşürmüyorum. Son olarak sağ ve sol ayağımı yere koyarak hareketi bitiriyorum.

Yorumlar