KADIN

Yogada aya selam (chandra namaskara) nasıl yapılır?

Sanem Ekiz Sanem Ekiz Yoga Eğitmeni
16.797 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
İhtiyaç Listesi
  • Mat
UYARI
Daha önce hiç yoga yapmadıysanız, bu uygulamaları uzman gözetiminde yapmanız gerekmektedir.
1. Adım
Alnınızı yere koyun
Dizlerinizin üzerinde oturup alnınızı yere koyun. Kollarınızı avuç içleri yukarı bakacak şekilde bacaklarınızın yanına götürün.
2. Adım
Öne doğru esneyin
Nefes vererek kollarınızı öne uzatıp avuçlarınızı yere koyun ve öne doğru esneyin. Nefes alarak kafanızı yerden kaldırın. Kafanızı tekrar yere indirip alnınızı zemine dayayın.
3. Adım
Vücudunuzu yukarı itin
Nefes alıp, ellerinizi yerden kaldırmadan dizlerinizin üzerinde doğrulun. Ayak parmaklarınızdan destek alarak, vücudunuzu yukarı itin ve dizlerinizi yerden kaldırın. Birkaç nefes boyunca bu pozda kalın.
4. Adım
Ayaklarınızı yana açın
Öne doğru birkaç adım atın. Ayaklarınızı omuz hizasında yanlara açıp dizlerinizi hafifçe bükün. Parmak uçlarınızla yere dokunun ve karşıya bakın.
5. Adım
Çenenizi dizinize yaklaştırın
Nefes vererek kalçanızı yukarı itin ve çenenizi dizinize yaklaştırın. Kalçanızı aşağı itip dizlerinizi bükün. Ellerinizi, avuç içleri birbirine bakacak şekilde yukarı kaldırıp doğrulun.
6. Adım
Kalçanızı yukarı itin
Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin ve dizlerinizi hafifçe bükün. Parmak uçlarınızı yere koyup kalçanızı yukarı itin ve çenenizi dizinize yaklaştırın. Kalçanızı hafifçe aşağı itin.
7. Adım
Avuçlarınızı yere koyun
Avuçlarınızı yere koyup ayaklarınızı birer adım geriye atın. 3-5 nefes boyunca bu pozda kalın.
8. Adım
Başlangıç pozisyonuna dönün
Dizlerinizin üzerine oturun ve alnınızı yere dayayın. Kollarınızı bacaklarınızın yanına getirerek başlangıç pozisyona geri dönün.
Aya selam bedeni rahatlatır ve kasları güçlendirir.

Yorumlar